Kiedy wraca okres po poronieniu?

Witam serdecznie,
piszę ponieważ mam problem, 13 stycznia bieżącego roku poroniłam, obyło się na szczęście bez łyżeczkowania, krwawienie trwało 17 dni do 29 stycznia. Dziś jest 7 lutego i dostałam chyba okres, czy jest to możliwe, wszędzie piszą, że krwawienie wraca po 4-6 tyg., ból brzucha był owszem niewielki i takie jakby kłucie w jajnikach i okolicach nerek, do tego dziwnie bolące sutki od paru dni.

Wszystko tłumaczyłam sobie rozregulowaniem hormonów itd., ale trochę się przeraziłam tą krwią, wydaje mi się to zbyt szybkie.
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Rzeczywiście, zazwyczaj pierwsza miesiączka po poronieniu pojawia się ok. 4-6 tygodni po zakończeniu krwawienia. W Pani przypadku krwawienie trwało jednak dość długo, domyślam się, że w ostatnie dni występowało już jedynie skąpe plamienie. W takim układzie wczesna miesiączka tak bardzo nie dziwi. Bolące piersi uprawdopodobniają przypuszczenie, że krwawienie jest w istocie miesiączką.
Proszę się jednak uważnie obserwować. Gdyby krwawienie przedłużało się, pozostając obfite, powyżej 7 dni, bądź gdyby wystąpił silny ból podbrzusza i/lub gorączka, proszę udać się niezwłocznie do ginekologa. W takim przypadku podejrzewać będziemy bowiem pozostawanie resztek po poronieniu w jamie macicy.

Pozdrawiam serdecznie!