Kiedy wraca płodność po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, odstawiłam tabletki w połowie opakowania, wystąpiło krwawienie i gdy się  skończyło 2 dni później współżyłam z mężem czy mogę być w ciąży i czy po odstawieniu długo trzeba czekać na owulacje, dodam ze miałam wtedy śluz przypominający owulacje tzn. ciągnący i przejrzysty.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, oznacza powrót płodności w zasadzie od razu. Nie ma jednak reguły kiedy dojdzie do pierwszej owulacji. Czasem pierwsze kilka cykli ma charakter bezowulacyjny. W innych przypadkach do owulacji może dojść już w kilka dni po odstawieniu antykoncepcji. Ponieważ współżyła Pani z partnerem, istnieje zatem ryzyko zapłodnienia. Proszę zatem wykonać test ciążowy. Powinien być wiarygodny mniej więcej 14 dni po stosunku.