Kiedy współżyć po zastrzyku Ovitrelle?

Dzień dobry nazywam się Magdalena i mam 37 lat. Trzy lata temu wyszłam za maż. Od początki naszego małżeństwa staramy się o dziecko no i niestety do tej pory bezskutecznie. Od roku lecze się z tego powodu i mam nadzieje ze zakończy się ono moja ciążą. W piątek o godz 12 ,16.01.15r. dostałam zastrzyk Ovitrelle. Chciałabym się spytac,które dni są najważniejsze żeby współżyć ? Zastrzyk dostałam żeby pękł pęcherzyk. Może ktoś brał ten zastrzyk i mogłby powiedzieć cyz jest to skuteczny lek na trudności z zajściem w ciążę. Bardzo proszę o wszelkie informacje na ten temat. Z góry dziekuje i serdecznie pozdrawiam.
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Posiadanie dzieci przy WZW

Dla kobiety w ciąży każdy problem zdrowotny może być niebezpieczny. A wirusowe zapalenie wątroby brzmi groźnie. Czy wobec tego kobieta z wzw może zajść w ciążę?

Magdalena Mroczek
79 poziom zaufania

Witam,

Ovitrelle jest to inaczej gonadotropina typu alfa. Substancja ta otrzymywana jest metodą rekombinowanego DNA, ma jednak sekwencję taką samą jak hCG znajdująca siew moczu. hCG łączy sie z receptorem otoczki, a następnie przyłącza się jeszcze do niego hormon luteinizujący.

Preparat jest wskazany do stosowania u dorosłych kobiet poddawanych indukcji jajeczkowania mnogiego poprzedzającego zastosowanie technik wspomaganego rozrodu, takich jak zapłodnienie pozaustrojowe. Wywołuje on ostateczne dojrzewanie pęcherzyków i luteinizację. Czasami preparat ten ma też zastosowanie u kobiet, u których jajeczkowanie nie występuje lub występuje rzadko.

Leczenie zleca i przeprawa lekarz, który jest doświadczony w leczeniu niepłodności.
Ovitrelle jak każdy inny lek może wywołać działania niepożądane. Do tych, które występują często i bardzo często należą ból głowy, wymioty, nudności, ból brzucha, łagodny lub umiarkowany OHSS, zmęczenie, reakcje w miejscu wstrzyknięcia, depresja, drażliwość, niepokój, biegunka, ciężki OHSS oraz ból piersi.

Preparat stosuje sie jednorazowo Odpowiednio przeszkolone pacjentki mogą samodzielnie dokonywać wstrzyknięć. Maksymalna dawka preparatu wynosi 250 µg. Należy zastosować następujące schematy dawkowania: kobiety poddawane indukcji jajeczkowania mnogiego poprzedzającej zastosowanie technik wspomaganego rozrodu, takich jak zapłodnienie pozaustrojowe (IVF): zawartość 1 ampułko-strzykawki jest podawana od 24 do 48 h po ostatnim podaniu hormonu folikulotropowego (FSH) lub produktu ludzkiej gonadotropiny menopauzalnej (hMG), tj. gdy osiągnięto optymalną stymulację wzrostu pęcherzyków; kobiety, u których nie występuje jajeczkowanie lub występuje rzadko: zawartość 1 ampułko-strzykawki jest podawana od 24 do 48 h po uzyskaniu optymalnej stymulacji wzrostu pęcherzyków.

Należy współżyć w dniu podania preparatu oraz w dniu kolejnym.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty