Kiedy wyjąć krążek antykoncepcyjny?

Dzień dobry, piszę w sprawie wyjęcia krążka antykoncepcyjnego. Zaaplikowałam go 16 lipca, więc kiedy mam wyjąć pierścień - 5 sierpnia czy 6 sierpnia? I kiedy mam go ponownie włożyć? Zadaję to pytanie, ponieważ pierwszy raz stosuję krążek. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krążek powinna Pani wyjąć po 21 dniach, czyli 6 sierpnia, mniej więcej o tej samej porze, o której go Pani włożyła. Po siedmiodniowej przerwie, czyli 13 sierpnia powinna Pani włożyć kolejny krążek, celem kontynuowania antykoncepcji.

Pozdrawiam serdecznie!