Kiedy wykonać badania hormonów i czy być na czczo?

Chcialabym wykonac badania hormonow: prolaktyna, tarczyca (oba), progesteron, estriadol, testosteron, kortyzol. 1. Czy wszystkie z nich sa niezwiazane ze soba, czy jednak nie musze decydowac sie na pelen pakiet, poniewaz jakos na siebie oddzialowywuja? 2. Moj lekarz twierdzi, ze badania hormonalne nie maja nic wspolnego z jedzeniem, wiec nie musze przychodzic na czczo, ale w internecie znalazlam wiele sprzecznych opinii... jak to jest? 3. W jakie dni cyklu powinnam wykonac kazde z nich?

Dzień dobry,

nie ma konieczności wykonywania badań na czczo, ale często stacje diagnostyczne działają i tak do ok 9 godziny - więc profilaktycznie można być na czczo.

Badania hormonów można wykonać na początku miesiączki ( 2-4 dzień cyklu).

Pozdrawiam
Joanna Wardenga