Kiedy wykonać badania na wymienione hormony?

Witam, mój problem to powracające wypryski. Byłam u dermatologa i dostałam silne leki na trądzik. Dopóki je brałam ok 3 mies, to wszystko było ok, ale kiedy kuracja się skończyła to problem powrócił. Zaczęłam więc znów brać leki. Byłam u endokrynologa i dostałam skierowanie na następujące badania; andrstendion, testosteron, DHEA-S, prolaktyna. Mam pytanie, czy jest jakiś określony czas kiedy najlepiej wykonać te badania, czy raczej nie ma to znaczenia?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku niektórych hormonów płciowych rzeczywiście termin wykonania badania ma znaczenie. Jednak jest to ważne przy takich hormonach, jak: LH, FSH, progesteron i estradiol.
prolaktyna - najlepiej po krwawieniu miesiączkowym, ale przed owulacją ponieważ zarówno menstruacja jak i owulacja mogą podwyższać wynik.
- androstedion i testosteron, DHEA -  niezależnie od cyklu - ich poziom jest względnie stały, więc termin nie odgrywa znaczenia

Serdecznie pozdrawiam!