Kiedy wykonać badanie d-dmerów po odstawieniu antykoncepcji?

Kiedy badanie ddmerów po odstawieniu antykoncepcji? Po jakim czasie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych można zrobic badanie ddmery. Po 5 tabletkach zaczełam odczuwać ciężkość nóg. Odstawiłam pigułki. Przestraszyłam sie zakrzepicy. Mam 40 lat, nie pale, 2 porody bez zakrzepicy, w rodzinie zakrzepicy nie stwierdzono. Dziekuje

Lek. Katarzyna Szymczak

Obrzęk kończyny? Ból? Któraś noga wydaje się grubsza? Duszność? Badanie można juz wykonać, zinterpretuje ginekolog lub lekarz rodzinny.
Pozdrawiam