Kiedy wykonać badanie TSH i FT3 oraz FT4?

Witam. Dostałem od endokrynologa skierowanie na badania TSH, ft3, ft4, APT0, atg, wapń, ale przypadają mi te badania na niecałe 2 tygodnie po operacji FESS (będę miał usuwaną torbiel 2 cm z zatoki szczękowej i operację przegrody nosa). Czy mogę wykonać te badania, czy przez zabieg FESS wyniki mogą się zmienić? I jeśli muszę odczekać z badaniami, to ile czasu? Z góry dziękuję.

Lek. Paweł Szadkowski

Taki zabieg nie powinien w żaden znaczący sposób wpłynąć na wyniki badań.