Kiedy wykonać test ciążowy aby był wiarygodny?

Witam.
Mam 24 lata, od dwóch miesięcy staramy się z mężem o dzidzię, a tu nic. Dodam, że cykle mam regularne, co 28 dni. Ostatni okres miałam 5 lutego, a skończył mi się 9 lutego. Kochaliśmy się z mężem w dni płodne.
Czy jest jakaś szansa, że mogę być w ciąży! Okres mam dostać 5 marca, ale nie mogę się już doczekać i chciałabym wykonać test, ale nie wiem czy to nie za wcześnie!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Mam 24 lata, od dwóch miesięcy staramy się z mężem o dzidzię, a tu nic. Dodam, że cykle mam regularne, co 28 dni. Ostatni okres miałam 5 lutego, a skończył mi się 9 lutego. Kochaliśmy się z mężem w dni płodne.
Czy jest jakaś szansa, że mogę być w ciąży! Okres mam dostać 5 marca, ale nie mogę się już doczekać i chciałabym wykonać test, ale nie wiem czy to nie za wcześnie!

Witam!

Pani podejście jest typowe dla naszych czasów, gdzie wszyscy są nastawieni na szybki rezultat. Tymczasem natura chodzi swoimi ścieżkami i często potrafi nauczyć pokory. Przyjmuje się, że zdrowa para może starać się o dziecko 12 miesięcy przed podjęciem diagnostyki niepłodności. Życzę Pani, aby udało się zajść w ciążę jak najszybciej, lecz proszę się nie zrażać ani nie denerwować, jeżeli przez pierwsze miesiące starania do zapłodnienia nie dojdzie. Pani regularne cykle zwiększają szansę na szybkie powodzenie.

Test ciążowy proszę wykonać w dniu spodziewanej miesiączki, jeśli do niej nie dojdzie. Najlepiej wykorzystać poranny mocz. Test wykonany wcześniej, przed 4 marca może dać wynik fałszywie negatywny.

Pozdrawiam serdecznie!