Kiedy wykonać test ciążowy, aby mieć pewność?

Witam serdecznie :D
Próbowałam znaleźć odpowiedź na nurtujące mnie pytanie, ale niestety nie znalazłam, więc zdecydowałam się napisać. Moim problemem jest: ostatnia miesiączka wystąpiła 7 marca, kochaliśmy się z ukochanym 12 marca bez zabezpieczenia i do samego końca. Powtórzyliśmy to 19 i 20 marca.
Kiedy mogę wykonać test na wykrycie ciąży? Czy lekkie bóle w podbrzuszu jak na okres mogą świadczyć o ciąży?
Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję :D pozdrawiam

Chciałabym dodać, że moje cykle ostatnio trwają 25 dni. Dodam również, że mam 27 lat. Chciałam również dodać, że pobolewają mnie piersi szczególnie porą wieczorową i poranną. Innych objawów nie zauważyłam.
Pozdrawiam

Witam!

Test ciążowy najlepiej wykonać w terminie spodziewanej miesiączki (ewentualnie 14 dni po stosunku). Wówczas do badania najlepiej użyć porannej próbki moczu, w którym stężenie oznaczanego hormonu jest największe. około 2 dni wcześniej można wykonać oznaczenie hCG w laboratorium. Jednak również na to najlepszym terminem jest dzień spodziewanej miesiączki.

Oczywiście jeżeli menstruacja się pojawi i jest równie obfita co poprzednie, przeprowadzanie testu nie ma sensu.

Przy Pani długości cykli owulacja zachodzi przeważnie 11 dnia cyklu (w tym miesiącu 22 marca). Ponieważ plemniki w okresie okołoowulacyjnym mogą przeżyć w drogach rodnych kobiety nawet 5 dni jest szansa, że doszło do zapłodnienia.

Na objawy ciąży jest jeszcze znacznie za wcześnie. Pierwszą oznaką, że doszło do zapłodnienia jest opóźnienie miesiączki lub niewielkie krwawienie w terminie spodziewanej menstruacji.