Kiedy wykonać test ciążowy, by wynik był wiarygodny?

Witam. Chciałabym dowiedzieć się, czy jest szansa na to, że będę w ciąży? Man 31-32-dniowe cykle. Ostatnio współżyłam w 15, 17 i 19 dniu cyklu (staramy się o dzidzię). W 25 dniu cyklu miałam jednodniowe, delikatne, brązowe plamienie. Od kilku dni mam dziwne kłócia w podbrzuszu, jednak dziś, czyli w 27 dniu cyklu zrobiłam domowy test ciążowy i wyszedł negatywnie. Kiedy powinnam powtórzyć test, albo kiedy mogę pójść na beta hcg, żeby test był wiarygodny?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę poczekać do dnia spodziewanej miesiączki - czyli  jeszcze jakieś 5 dni. Jeśli miesiączka nie pojawi się w spodziewanym terminie, proszę wykonać test ciążowy. Gdyby okres nie pojawił się w terminie, a test ciążowy miałby negatywny wynik, to należy wziąć pod uwagę fałszywie ujemny wynik (czyli, że ciąża jest, choć wynik wyszedł ujemny) i powtórzyć test np. po tygodniu, dwóch.

Pozdrawiam!