Kiedy wykonać testy?

Witam. Bardzo proszę o pomoc.
Zacznę od tego, że moje cykle są różnej długości. Zaczęłam liczyć od lutego (25 dni), marzec (24 dni). Miesiączka zaczęła mi się 21 marca, współżyłam 28,29,30.03 oraz 1 i 4.04. Zrobiłam dziś 4.04 test z moczu i wynik negatywny - bo pewnie za wcześnie. Chciałabym być w ciąży.

Mam pytanie w mojej sytuacji, kiedy najlepiej jest wykonać test ten z moczu i krwi? Czy współżycie w tych dniach może oznaczać ciążę?
Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Jeśli Pani cykle są regularne, to owulacja ma miejsce najprawdopodobniej ok. 10-11 dnia cyklu. Mogła Pani zajść w ciążę w obecnym cyklu. Test wykonała Pani jednak rzeczywiście za wcześnie. Najlepiej wstrzymać się z testem z moczu co najmniej do dnia spodziewanej miesiączki. Test z krwi daje natomiast wynik pozytywny już nawet po 7-8 dniach od zapłodnienia. Zapraszam do lektury artykułu o testach ciążowych: http://abcantykoncepcja.pl/czy-jestes-juz-mama-wybierz-odpowiedni-test.

Pozdrawiam serdecznie!