Kiedy wykonać zabieg na siatkówce oka?

Jestem po zabiegu usunięcia zaćmy prawego oka w m-cu styczniu 2018, lewego w marcu 2018. Podczas badania oczu przed zabiegami okazało się, że mam zniszczenia w siatkówkach obu oczu. Dostałam skierowanie na laser argon i mam pytanie w związku z tym, w jakim czasie po usunięciu zaćmy mogę mieć zabieg laserowy na obu oczach? Nadmieniam, że po badaniach kontrolnych po operacji zaćmy okazało się również, że w prawym oku w plamce mam dziurkę. Dodatkowo oko jest troszkę większe niż było(lekarz okulista sugerował problem z tarczycą ale robiłam badania, wynik jest dobry) i stało się wrażliwe na lekki nawet ucisk gałki. Prosiłabym o wskazówki odnośnie zabiegu laserem oraz co może być powodem problemów z prawym okiem. Pozdrawiam serdecznie

Witam,
jeżeli w oku jest dziura - rozumiem że w plamce, to taki stan trzeba operować.
Jeżeli dobrze się domyślam to ma Pani otwor w plamce. Niektórzy chirurdzy jak taki otwór jest długo w oku nie chcą oka operować. Wszystko zależy od tego jakiej techniki używają.

Co do lasera to móżna go wykonać 2-3 tyg po operacji.
Zależy oczywiście na co on ma być.
Zawsze lepiej skonsultować sprawę z okulistą, chirurgiem ale takim co operuje siatkówki.