Kiedy wykonać zabieg skleroterapii piankowej żylaka?

Czy mozna przeprowadzic skleroterapie piankowa malego zylaka w kwietniu? Co jesli temp. bedzie powyzej 20 stopni podczas gdy noga bedzie zabandazowana? Czy lepiej poczekac do jesieni?

Witam
Temperatura nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Należy jednak wsiąść pod uwagę komfort noszenia ucisku po zabiegu, nieco większe ryzyko powstania miejscowego stanu zapalnego oraz to, że ślad po żylaku może być widoczny przez kilka miesięcy. Przez ten czas powinna Pani chronić to miejsce przed UV.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Witam serdecznie, zabieg wykonać można. Komfort noszenia pończoch II' latem jest średni (chyba, że to zaawansowana niewydolność żylna, gdzie bez pończochy odczucia bólu i rozpierania są dramatyczne. Jeżeli chodzi o pajączki towarzyszące żylakom, latem nawet lepiej je ostrzykiwać - są wyraźniejsze i mniej się ich pomija w czasie zabiegu. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog