Kiedy wykryć ciążę z bhcg?

Witam.Kiedy najwczesniej bhcg z krwi moze wykryc ciaze,licząc od dnia zaplodnienia.Czy bhcg moze utrzymywac sie 2 tyg,liczac od dn lyzeczkowania,jesli bylo to 2gie lyzeczkowanie po poronieniu,po ktorym nie bylo juz krwawienia?pozdrawiam

Lek. Marta Gryszkiewicz

Beta hCG oznaczone we krwi może dać wynik wiarygodny już powyżej 8 dni od stosunku (zależnie od metody używanej w laboratorium czas ten może wydłużyć się do 11/12 dni).Beta hCG obniża się stopniowo, jednak po drugim łyżeczkowaniu po poronieniu powinno być już znikome lub negatywne.