Kiedy wypadają u mnie dni płodne?

Witam, mam 19 lat. Poprzedni okres miałam 7 stycznia. A teraz okres dostałam 7 lutego, ale moje cykle zazwyczaj trwają 28 dni. Nie wiem dlaczego mi się spóźnił. I moje pytanie brzmi kiedy mam dni płodne? I jeszcze jedno, współżyłam z chłopakiem 10 lutego w czasie miesiączki i nie doszło do wytrysku, czy jest możliwość zapłodnienia? Z góry dziękuję!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Aby orientacyjnie określić dni płodne należy od najkrótszego cyklu odjąć 20 a od najdłuższego 11 np. najkrótszy cykl 28 dni czyli 28-20=8 a najdłuższy 32 dni czyli 32-11=21. Zatem dni płodne przypadają pomiędzy 8 a 21 dniem cyklu.

Do stosunku doszło podczas dni niepłodnych. Ryzyko zajścia w ciążę jest małe ale nie równe zeru. W przypadku wątpliwości zależy wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki.

Pozdrawiam