Kiedy wystąpi miesiączka po przerwaniu zażywania tabletek?

Witam! Mam 18 lat i mam pytanie, bo jakiś miesiąc temu zaczęłam pierwszy raz w życiu brać tabletki antykoncepcyjne. Wzięłam pół opakowania i zaczęłam źle się czuć, więc odstawiłam je. Od razu na drugi dzień po odstawieniu wystąpiło krwawienie. Domyślam się, że to było tzw. krwawienie z odstawienia. Ale nie o to chodzi, chciałabym się dowiedzieć kiedy może wystąpić miesiączka teraz? Bardzo się niepokoje bo uprawiałam w czasie brania tabletek z chłopakiem seks bez zabezpieczenia, ale nie kończył on w środku. Czy jest możliwość, że zaszłam w ciążę? Uprawialiśmy seks w 10 dniu brania tabletek. Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Pierwsze krwawienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych było krwawieniem z odstawienia. Zazwyczaj pierwsza owulacja po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych  pojawia się z opóźnieniem 10-14 dni, a zatem pierwsza miesiączka pojawia również z opóźnieniem 10-14 dni. Tak się dzieje w przypadku dłuższego przyjmowania tabletek. Jak będzie w Pani przypadku trudno określić.
W opisanym przez Panią przypadku istnieje ryzyko ciąży. Proponuję wykonanie testu ciążowego po około 2 tygodniach od stosunku.

Pozdrawiam