Kiedy wystąpi okres po miesiącu od odstawienia tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, mam 23 lata. 1.04 dostałam okres, zakończył się on 6.04 i wtedy też powinnam wziąć tabletkę anty C....., ale nie miałam nowych recept, tak więc wyszedł mi prawie miesiąc przerwy. Mam już nowe opakowanie, jednak nurtuje mnie kiedy, mogę spodziewać się miesiączki?
Dziękuję za odpowiedź

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Po odstawieniu tabletek, często cykl nie od razu wraca do normy. Często przez kilka miesięcy jest nieregularny. Dlatego trudno przewidzieć, kiedy pojawi się miesiączka. Może to być ok. 30 dni od ostatniego krwawienia, które było krwawieniem z odstawienia, ale może nawet 2 tygodnie później.
Pozdrawiam serdecznie!