Kiedy występują dni płodne?

Witam, mam pytanie odnośnie cyklu miesiączkowego. Szukałam informacji z internecie odnośnie faz cyklu, jednak podawana jest jedynie ilość dni w przybliżeniu. Wiem, że u każdej kobiety może to wyglądać inaczej. Mój cykl ma niezmiennie 28 dni, niestety nie potrafię określić kiedy występują dni płodne i niepłodne. Proszę o opisanie mi jak w takim cyklu (28dniowym) to się rozkłada? Z góry dziękuje za pomoc. Iwona

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Jak Pani słusznie wspomniała, dokładne ustalenie dni płodnych na podstawie porady internetowej jest niemożliwe. Można to zrobić w przypliżeniu. W Pani przypadku, według obliczeń, dni płodne występują od 10. do 18. dnia cyklu.
Aby dokładnie ustalić dni płodne proponujemy zastosowanie testu owulacyjnego dostępnego w aptekach bez recepty.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl