Kiedy występuje PMS?

Mam pytanie dotyczące objawów PMS. Moje cykle są regularne 28-dniowe. Od ok. 18 dnia cyklu zaczynam odczuwać PMS, rozdrażnienie, zmiana nastroju, senność, zmęczenie, mimo że śpię tak jak zawsze. Ok. 21 dnia dochodzą objawy fizyczne, pobolewanie piersi, niechęć do seksu, nie cierpię jak mój partner dotyka mnie po piersiach, mimo że zawsze to bardzo lubię. Ogólnie występują wszystkie objawy PMS.
Moje pytanie, jeśli się jest pewnym, że to jest zespół napięcia przedmiesiączkowego, to - to są już dni niepłodne? Czytałam kiedyś, że PMS występuje tylko wtedy, gdy miesiączka nadejdzie. Jeśli miesiączki ma się nie dostać to PMS nie ma. Czytałam także, że bóle piersi występują tylko, jeśli jest PMS lub jeśli się jest w ciąży? Jeśli ciążę można wykluczyć, to zostaje tylko PMS.
Chodzi mi o to, czy jeśli ma się pewność, że to jest na pewno PMS, to czy może dojść jeszcze do zapłodnienia, czy to już są dni niepłodne?

Dzień dobry!

Objawy PMS nie gwarantują, że dni w których się pojawiają, są już niepłodne.
Również w tym czasie może pojawić się owulacja.

Z poważaniem