Kiedy wznowić współżycie po operacji?

Dwa tygodnie temu przeszłam operację ponownego zszycia macicy po rozejściu się blizny, po cięciu cesarskim sprzed 9 lat.
Chciałabym się dowiedzieć, po jakim czasie mogę wrócić do uprawiania seksu (czy będzie to okres 1-2 m-cy, czy więcej) oraz czy mogę w ogóle starać się o kolejną ciążę w najbliższym czasie i w jakim jeśli to możliwe (rok, 2 lata)?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Współżyć może Pani jak tylko dobrze się Pani poczuje po operacji, kiedy nie będzie Pani odczuwać bólu ani krwawić.
Jeśli natomiast chodzi o starania o ciążę, to zalecane jest odczekanie dłuższego czasu, najlepiej co najmniej 2 lat od operacji, przed ich rozpoczęciem.
Pozdrawiam serdecznie!