Kiedy zaburzenia somatyczne i dolegliwości ustąpią?

Witam. Mam zaburzenia somatyczne i dolegliwości jedną z nich jest poczucie że nie mam ciała. Steruje ciałem obcym tak to czuje i nie czuję ciała. Będę brać lek rispolept i chciałam się zapytać jak szybko on działa? Kiedy mogę się spodziewać że dolegliwości ustąpią?

Witam serdecznie, radziłbym podjęć leczenie psychoterapeutyczne. Jeżeli cierpi Pani na deralizację i zaburzenia lękowe z objawami somatycznymi to byłaby to najlepsza metoda pozbycia się tego.
Radziłbym też z tym nie zwlekać.
Pozdrawiam

Dzień dobry!
Często przy rozpoczynaniu czy zmianie leczenia farmakologicznego należy uzbroić się w cierpliwość i dać sobie klika tygodni na obserwację czy objawy ustąpią.
Warto być w kontakcie z lekarzem, współpracować z nim w procesie dobierania najlepszych leków - tj. zgłaszać poprawę stanu lub objawy uboczne, ale też stosować zalecane dawki leków, nie redukować czy odstawiać ich samodzielnie bez konsultacji z psychiatrą. Jedynie dobra i szczera komunikacja pomiędzy panią i lekarzem daje szansę na stworzenie optymalnego, skutecznego leczenia.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska