Kiedy zacząć antykoncepcję hormonalną?

Witam,mam zamiar zaczac brac tabletki antykoncepcyjne,ale okres dostane dopiero 21 grudnia,czy moge zaczac zarzywac je wczesniej np juz od jutra? jesli tak okres dostane pozniej czy wczesniej?

Nie ma sensu zaczynać wcześniej gdyż tabletki nie będą działać.Tylko rozpoczęcie w 1 dniu krwawienia gwarantuje antykoncepcje od pierwszego opakowania.

Zażywanie tabletek najlepiej rozpocząć od pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego. zażycie tabletek d dnia jutrzejszego przesunie krwawienie miesiączkowe ale ryzyko zajścia w ciąże w pierwszym cyklu jest podwyższone.