Kiedy zacząć brać tabletki?

Mam problem, ponieważ zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne 10 dni po okresie (na początku miała ona przełożyć datę wystąpienia krwawienia), jednakże cel się zmienił. Po zażyciu połowy opakowania postanowiłam zrobić przerwę, na tzw. plamienie po odstawieniu i w związku z tym mam pytaniem, kiedy powinnam zacząć brać tabletki, aby były one skuteczne tzn. max do 7 dni od daty odstawienia?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Aby skuteczność antykoncepcyjna była zachowana należy postępować tak, jak zaleca producent. Informacje znajdzie Pani w ulotce i na opakowaniu. Nie wolno wydłużać przerwy powyżej 7 dni, więc nie może Pani przyjąć tabletki później niż tydzień po ostatniej.