Kiedy zacząć zażywać tabletki na odchudzanie?

Witam, kupiłam ostatnio tabletki na odchudzanie S***. Trenuję siatkówkę 4 razy w tygodniu i raz chodzę na siłownię. Jednak przez święta nie mam treningów i chciałam zapytać, czy lepiej zaczekać z tabletkami na treningi, które zaczną się po nowym roku, czy zacząć je zażywać już teraz. Dodam, że 20 dni w styczniu spędzę na stoku i na snowboardzie. Czy stosowanie tych tabletek przy codziennej jeździe na desce daje takie same efekty jak trenowanie siatkówki? Przeczytałam na opakowaniu, że preparat ten ma pomóc wyrzeźbić sylwetkę przy pomocy ćwiczeń fizycznych. Stąd moje pytanie. Snowboard niby też aktywność fizyczna i trwa dłużej niż trening siatkówki, ale wydaje się mniej „wysiłkowy”.
ponad rok temu

Witam,
każda aktywność fizyczna jest pomocna w utracie masy ciała. Jednak co do suplementów diety „pomocnych” w odchudzaniu, uważam że to bezsensowne wydawanie pieniędzy. Aby zmniejszyć masę ciała z pewnością wystarczy aktywność fizyczna poparta prawidłowym ożywianiem http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki a suplementy nie dają żadnych efektów.
Dodatkowo takie suplementy nie są objęte normami prawnymi, dlatego ilość poszczególnych składników odżywczych i innych dodatkowych substancji nie jest kontrolowana tak, jak np. leki. Dlatego warto się zastanowić czy nie lepiej zadbać o dietę wspomagającą utratę tkanki tłuszczowej. Decyzja należy do Ciebie.
Pozdrawiam