Kiedy zaczną działać tabletki?

Witam. Pierwsza tabletkę antykoncepcyjna C**** wzięłam 8 dni przed planowaną miesiączką, czyli 8 maja. Dzisiaj jest 18, a miesiączki nadal nie mam. Nie długo kończę pierwszy blister tabletek, a miesiączki nadlał nie dostałam. Czy tabletki już działają, czy zaczną działać od drugiego blistra? Proszę o szybką odpowiedź i dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Krwawienie pojawi się dopiero po zakończeniu opakowania (po przyjęciu 21. tabletki). Przyjmowane hormony "podtrzymują" błonę śluzową macicy, tak iż nie może ona się złuszczyć- dlatego nie ma miesiączki. Działania antykoncepcyjnego może się Pani natomiast spodziewać dopiero od początku drugiego opakowania, gdyż pierwsze rozpoczęła Pani przyjmować nie w pierwszym dniu miesiączki, lecz w środku cyklu.
Pozdrawiam serdecznie!