Kiedy zacznie działać steryd na bliznę pooperacyjną po wycięciu migdałków?

Dzień dobry. Wczoraj miałam podawany steryd depo medrol w zastrzyku na blizne pooperacyjna po wycieciu migdałków. Po jakim czasie zaczyna ten steryd działać i po jakim czasie blizna zaczyna się zmniejszać?

Po operacji usunięcia migdałków podniebiennych w sposób prawidłowy nie ma żadnych blizn i nie ma konieczności podawania żadnych sterydów w miejsce operowane. Ktoś Pani zrobił krzywdę swoim brakiem umiejetności operacyjnych i Panią oszukuje i dalej wyciąga być może od Pani kasę. Proszę zapytać się tego doktora lub jego przełożonych co dalej?.