Kiedy zaczynają działać tabletki antykoncepcyjne?

Dobry wieczór! Mam pytanko odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. od tygodnia stosuję Diane 35. W sumie mój lekarz nie poinformował mnie po jakim czasie zaczynają one dawać gwarancję ochrony przed niechcianą ciążą w 99,9 %. No, więc jaki to czas? Tydzień, dwa? A może już pierwsza tabletka? Bardzo nurtuje mnie to pytanie i będę bardzo wdzięczna za odpowiedź ;D

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Diane-35 jest lekiem skutecznym w walce z trądzikiem, ale jest także preparatem antykoncepcyjnym. Tak jak każda tabletka antykoncepcyjna przyjmowana zgodnie z zaleceniami działa antykoncepcyjnie począwszy od pierwszego dnia przyjmowania i w okresie 7 dni przerwy w przyjmowaniu tabletek (między kolejnymi opakowaniami leku).  Zalecenia dotyczące zażywania znajdzie Pani na ulotce dołączonej do opakowania (np. to, że pierwszą tabletkę z pierwszego opakowania należy przyjąć w pierwszy dzień miesiączki - inaczej lek nie będzie skuteczny, a także to, że tabletki należy przyjmować codziennie przez 21 dni, a potem zrobić 7 dni przerwy). Zawsze należy zapoznać się z ulotką leku, który się przyjmuje! Przecież od tego może zależeć nasze zdrowie i życie.

Pozdrawiam!