Kiedy są dni płodne po okresie?

Dzień dobry, chciałabym zapytać kiedy są dni płodne po okresie? Mam dość dziwny problem. Ostatniego 5 dnia miesiączki uprawiałam seks z chłopakiem bez zabezpieczenia. Dwa dni później odczuwałam ból podbrzusza i zauważyłam zwiększenie wydzieliny, tak jak podczas owulacji. Czy możliwe jest, że tuż po okresie pojawiły się dni płodne? Jak dokładnie wyliczyć kiedy są dni płodne po okresie? Dodam, że zwykle moje miesiączki trwały 7 dni, a miniona jedynie 5. Poza tym, czy stres spowodowany zmianą pracy mógł wpłynąć na przesunięcie owulacji? Czy to możliwe, że dni płodne wystąpiły tym razem od razu po okresie czy nie ma takiej możliwości? Zawsze mam problem z liczeniem tych dni płodnych i nigdy nie wiem dokładnie kiedy są dni płodne po okresie. Czy mogę prosić o pomoc i wyjaśnienie? Z góry dziękuje za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Wspomniane przez Panią dolegliwości na pewno nie są związane z zapłodnieniem. Jest zdecydowanie za wcześnie, by móc coś odczuwać.
Skrócenie miesiączki może być związane ze skróceniem cyklu, co oznacza, że owulacja wiążąca się z występowaniem śluzu płodnego wystąpi wcześniej. Jest to prawdopodobne, ale nie pewne.
Z kolei bóle podbrzusza ze zwiększoną ilością śluzu mogą być spowodowane infekcją. Na razie proponowałabym się poobserwować i w przypadku wystąpienia dodatkowych dolegliwość skonsultować się z ginekologiem. Test ciążowy może Pani wykonać po 14 dniach od daty zbliżenia.
Pozdrawiam