Kiedy założyć krążek?

Witam! Przez rok stosowałam regularnie tabletki antykoncepcyjne. W ostatnim miesiącu również. Lekarz poleciła mi krążek. kiedy mam go założyć? Dzisiaj, tj. 10.02 (piątek) dostałam miesiączkę. Czy mam go założyć dzisiaj czy we wtorek, tak jakbym rozpoczęła kolejne opakowanie tabletek? Już się pogubiłam. Dziękuję.

Witam!
Dzień rozpoczęcia stosowania krążka dopochwowego powinien być taki sam jak przyjęcia pierwszej tabletki kolejnego opakowania tabletek antykoncepcyjnych, czyli tak jak w Pani przypadku dzień po zakończeniu 7-dniowej przerwy między opakowaniami. Krążek zastosowany w tym czasie zapewnia ochronę antykoncepcyjną od dnia założenia. Pozdrawiam serdecznie!