Kiedy założyć krążek dopochwowy?

Witam,  Zaczęłam stosować krążek dopochwowy od ostatniej miesiączki akurat pierwszy dzień przypadł w niedzielę. Wyjęłam go zgodnie ze wskazówkami lekarza trzy tygodnie później w niedzielę, ale teraz mam dylemat bo nie wiem kiedy włożyć następny , wiem że trzeba zrobić 7-dniową przerwę. Nie wiem natomiast czy następny krążek mam zaaplikować w niedzielę czy poniedziałek? Czy ja mam zaaplikować go po 7 dniach czyli w poniedziałek, czy siódmego dnia tzn. w niedzielę? Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas stosowania krążka dopochwowego należy zrobić po 21 dniach, przerwę siedmiodniową. Tzn. ósmego dnia ponownie założyć krążek. W Pani przypadku będzie to poniedziałek.

Serdecznie pozdrawiam!