Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 3 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy założyć nowy krążek antykoncepcyjny?

Witam. Stosowałam do tej pory tabletki antykoncepcyjne, ale na ostatniej wizycie lekarz zaproponował mi krążek, tylko nie wiem, czy w odpowiednim czasie go założyłam. Zrobiłam to tydzień po zakończeniu miesiączki. Moje pytanie brzmi - czy po trzytygodniowym stosowaniu mam założyć nowy krążek czy zrobić 7 dni przerwy? Kiedy może pojawić się kolejna miesiączka? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam!

Aby krążek działał od razu, należy go założyć pierwszego dnia po 7-dniowej przerwie od przyjęcia ostatniej tabletki antykoncepcyjnej (czyli w dniu, w którym powinna Pani przyjąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania), niezależnie od długości krwawienia miesięcznego. Jeżeli zrobi się to później, przez pierwszy tydzień stosowania krążka należy korzystać z dodatkowego zabezpieczenia.

Krążki dopochwowe stosuje się w podobnym schemacie jak tabletki antykoncepcyjne: 21 dni przyjmowania hormonów + 7 dni przerwy, co razem daje 28-dniowy cykl. Po 3 tygodniach stosowania antykoncepcji należy wyjąć krążek tego samego dnia tygodnia, którego został założony i rozpocząć 7-dniową przerwę. W tym czasie powinien wystąpić okres. Po tygodniowej przerwie tego samego dnia tygodnia należy założyć nowy krążek.

Więcej informacji na temat tej metody antykoncepcji znajduje sie na stronie: http://abcantykoncepcja.pl/nuva-ring-progestageny-dopochwowe

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety