Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy założyć nowy krążek antykoncepcyjny?

Witam. Stosowałam do tej pory tabletki antykoncepcyjne, ale na ostatniej wizycie lekarz zaproponował mi krążek, tylko nie wiem, czy w odpowiednim czasie go założyłam. Zrobiłam to tydzień po zakończeniu miesiączki. Moje pytanie brzmi - czy po trzytygodniowym stosowaniu mam założyć nowy krążek czy zrobić 7 dni przerwy? Kiedy może pojawić się kolejna miesiączka? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam!

Aby krążek działał od razu, należy go założyć pierwszego dnia po 7-dniowej przerwie od przyjęcia ostatniej tabletki antykoncepcyjnej (czyli w dniu, w którym powinna Pani przyjąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania), niezależnie od długości krwawienia miesięcznego. Jeżeli zrobi się to później, przez pierwszy tydzień stosowania krążka należy korzystać z dodatkowego zabezpieczenia.

Krążki dopochwowe stosuje się w podobnym schemacie jak tabletki antykoncepcyjne: 21 dni przyjmowania hormonów + 7 dni przerwy, co razem daje 28-dniowy cykl. Po 3 tygodniach stosowania antykoncepcji należy wyjąć krążek tego samego dnia tygodnia, którego został założony i rozpocząć 7-dniową przerwę. W tym czasie powinien wystąpić okres. Po tygodniowej przerwie tego samego dnia tygodnia należy założyć nowy krążek.

Więcej informacji na temat tej metody antykoncepcji znajduje sie na stronie: http://abcantykoncepcja.pl/nuva-ring-progestageny-dopochwowe

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy