Kiedy zastosować tabletki antykoncepcyjne?

Witam, do tej pory stosowałam przez prawie rok krążek nuvaring, jednak przez bolesne miesiączki lekarz zmienił mi go na tabletki Atywia. wczoraj minęły 3 tygodnie stosowania krażka i jak zawsze zrobiłam 7-dniową przerwę. jednak mam wątpliwości co do tego kiedy powinnam zacząć stosować tabletki- czy pierwszego dnia okresu,czy po zakańczeniu tej 7-dniowej przerwy, a może jeszcze inaczej?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Może Pani zacząć tuż po wyjęciu krążka, pierwszego dnia krwawienia jak i po zakończeniu 7 dniowej przerwy. Każde z postępować będzie prawidłowe.