Kiedy zażyć drugą tabletkę antykoncepcyjną jeśli pierwszą wzięłam tydzień przed okresem?

Czy jeżeli wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną, nie w pierwszy dzień okresu, tylko około tygodnia wcześniej. To czy mogę teraz nie brać kolejnych i wziąć tą drugą w pierwszy dzień okresu, za tydzień? zaznaczam, ze to moja pierwsza paczka tabletek
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Przede wszystkim warto podkreślić, że postąpiła Pani niezgodnie z zaleceniami, które dotyczą zażywania tabletek antykoncepcyjnych. W tej sytuacji ma Pani dwie możliwości:
- może Pani kontynuować przyjmowanie tabletek, przy czym skuteczność antykoncepcyjna będzie pełna dopiero od drugiego opakowania,
- może Pani wziąć kolejną tabletkę pierwszego dnia miesiączki - wtedy skuteczność antykoncepcyjna będzie pełna już od pierwszego dnia. Proszę mieć jednak na uwadze, że miesiączka może się przesunąć ze względu na przyjętą wcześniej tabletkę.