Kiedy zażyć kolejną tabletkę antykoncepcyjną?

Witam, biorę 3 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych( Naraya) i w pierwszym tygodniu wzielam 2 ale zapomnialam 3 i 4. Co należy zrobic? wziąć z czwartku i piątku naraz? a dziś w sobote o swojej stałej porze( 22;00) ? Poroszę o odpowiedz.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
W tym wypadku powinna Pani zastosować dodatkową metodę antykoncepcji (np. prezerwatywę) i skontaktować się z ginekologiem.
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ochrona antykoncepcyjna będzie mniej skuteczna i stosować należy dodatkową metodę antykoncepcji przez min. 7 dni, jednak przyjmowanie tabletek można będzie kontynuować - bez przyjmowania pominiętych tabletek (może je Pani zostawić sobie "na zapas")