Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy zażywać podane leki przy Helicobacter?

Witam, jeśli chodzi o kurację na helicobacter otrzymałem leki: 1) Amoksiklav (875mg 125mg) - 2 opakowania 28tabletek 2) Mesopral (40mg) - 2 opakowania 56tabletek 3) Dicoflor 60 20 kapsulek Zalecenia lekarza to: 1) Amoksiklav 2x1 tabletka przez 14 dni czyli rozumiem np. gdy wstanę o 6:30, poćwiczę zjem i mogę zażyć ? Drugą wieczorem po jedzeniu czy przed ? 2) Mosopral (chyba z tego co pamiętam 1 godzina po Amoksiklav, proszę o potwierdzenie czy to tak może być przyjmowane, żeby było optymal
MĘŻCZYZNA, 37 LAT 10 miesięcy temu

Zalecenia dla pacjentów po badaniu endoskopowym

Badanie endoskopowe służy ocenie stanu narządów wewnętrznych. Jakie są zalecenia dla pacjentów po wykonaniu tego badania? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Mesopral jest lekiem obniżającym wydzielanie kwasu solnego w żołądku i należy przyjmować go (najlepiej) 0,5h PRZED posiłkiem, Amoksiklav można przyjmować później, byle o stałych porach i z zachowaniem odstępu równo 12 godzin. Jednak przepisana Panu kuracja jest niezgodna z zaleceniami dot. eradykacji H.pylori - powinny być stosowane 2 antybiotyki (zazwyczaj amoksycylina i metronidazol). Chyba że lekarz zaproponował terapię sekwencyjną - najpierw leczenie 1 antybiotykiem, później drugim.

Lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety