Kiedy zgłosić się do szpitala w 40 tygodniu ciąży?

Witam, zaczęłam 40 tydzień ciąży wyliczony równo od ostatniej miesiączki . Moje pytanie brzmi kiedy zgłosić się do szpitala ? Czy już powinnam, czy poczekać jeszcze kilka dni ? Proszę o radę.

Małgorzata Panek

Proszę udać się na wizytę kontrolną do swojego ginekologa. On zadecyduje o konieczności hospitalizacji.
W przypadku jakichkolwiek objawów niepokojących np. rzadkie ruchy dziecka czy krwawienie proszę niezwłocznie udać się do szpitala.
Pozdrawiam

Milena Lubowicz

Do szpitala należy się zgłosić w 8. dzień po wyznaczonym terminie porodu. Oraz oczywiście gdyby akcja porodowa zaczęła się samoistnie. W tym ostatnim czasie warto zgłaszać się do Poradni na badanie KTG.
Pozdrawiam