Kiedy zrobić test ciążowy i USG dopochwowe?

Witam! Moja sytuacja wygląda następująco: od czerwca 2009 biorę tabletki antykoncepcyjne, do tego czasu miałam okres regularnie. Lecz w 02.2010 postanowiłam odstawić je. Około 20.02.2010 dostałam krwawienia (to była 7-dniowa przerwa) i po niej już nie zaczęłam kolejnego opakowania tabletek. Tydzień później zaczęłam brać A*** 10 i jeszcze tydzień później współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia. Zrobiłam ok. 12 marca 3 testy ciążowe w odstępach 2-3 dni i wszystkie wyszły negatywne. Byłam u ginekologa 17marca, zrobił mi usg dopochwowe i również stwierdził, że nie widzi ciąży... Właśnie skończyłam brać i czekam na okres. Czy nie za wcześnie zrobiłam testy i to badanie usg?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Chyba trochę się Pani pospieszyła z USG - najlepiej byłoby je wykonać w spodziewanym 5 tygodniu ciąży... Test ciążowy dobrze jest wykonać w terminie spodziewanej miesiączki, czyli w Pani przypadku około 20 marca (przy założeniu, że cykl jest 28-dniowy). Jednak powinna Pani wziąć pod uwagę, że po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej "prawdziwa" miesiączka może wystąpić nieco później, niż by to wynikało z długości cykli sprzed stosowania pigułek (nawet 2 tygodnie później). Proszę wykonać test ciążowy po 20 marca i powtarzać go np. co tydzień.

Pozdrawiam!