Kiedy zrobić test ciążowy - jaka jest wiarygodność?

Witam, mam pytanie. Ostatnio, miesiąc temu, miałam okres, i w tym miesiącu też miałam, choć zawsze mam kilka dni wcześniej, to teraz miałam równo z moimi wyliczeniami. Kochałam się z chłopakiem, ale z prezerwatywą. Czy jest taka możliwość, że po 2 miesiączkach mogę być w ciąży, a i do tego zrobiłam testy - raz przed okresem, miesiąc temu, później po okresie i teraz przed okresem, i wyszedł negatywny zawsze. Słyszłam, że test powinno się robić 7 dni od stosunku. Proszę o szybką odpowiedź.

Witam!

W Pani przypadku ciążę można wykluczyć. Misiączki są w miarę regularne (kilkudniowe przesunięcia mogą być wywołane chociażby stresem lub przeziębieniami). Ponadto zabezpieczyła się Pani przed ciążą (prezerwatywa), a testy ciążowe wypadły negatywnie.

Aby test ciążowy był wiarygodny, należy go wykonać w terminie spodziewanej miesiączki lub 14 dni po stosunku. Testy badają w moczu stężenie hCG - hormonu wytwarzanego przez zarodek od czasu zagnieżdżenia się w macicy (czyli najwcześniej 8-9 dni po zapłodnieniu). Do badania najlepiej użyć porannego moczu, w którym stężenie oznaczanego hormonu jest największe.