Kiedy zrobić testy na HCV i HIV?

Witam, kiedy zrobić testy na HCV i HIV po potencjalnie ryzykownej sytuacji (nieznana partnerka) Czy sytuacja w której po wyjęciu penisa z pochwy partnerki i odkryciu że prezerwatywa na ok 1/3 długości została w pochwal jest ryzykowna? Nie wiem czy zsunela się w trakcie wyciągania, czy np w trakcie stosunku mogła się przesunąć (to chyba jest nie możliwe by się przesunela do końca prącia a potem przy wyciągania wypadła?- nie powinna zostać wtedy cała wewnątrz?) Pozdrawiam

Co do przeciwciał, ogólna zasada jest taka, że przy infekcjach pojawiają się w terminie 4-6 tygodni od wtargnięcia drobnoustroju do organizmu. Dlatego po 4 tygodniach przeciwciała mogą jeszcze być niewykrywalne. Ale po 6 tygodniach powinny być już obecne.

Przy infekcji wirusem zapalenia wątroby typu C przyjmuje się, że przeciwciała pojawiają się we krwi po 3-6 tygodniach od wystąpienia objawów zapalenia wątroby lub nawet po 7-8 tygodniach od dnia zakażenia. Stąd rozbieżności co do terminu wykonania badania.