Kiedy zrobić USG, by można było zobaczyć ciążę?

Witam , 18.10.2013 miałam ostatnią miesiączkę i z moich obliczeń wynikało, że owulacja przypada z 31.10.2013 na 1.11.2013 i właśnie w w tych dniach kochaliśmy się z mężem ale był to stosunek przerywany (kochaliśmy się 2 razy pod rząd)pare dni wcześniej z 24 na 25 była taka sama sytuacje też stosunek przerywany i tak samo 2 razy pod rząd? dzisiaj byłam u ginekologa ale on nic nie stwierdził,że moge być w ciąży, bo może jest na to jeszcze za wcześnie ale usg mi nie robił.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jest zdecydowanie za wcześnie by potwierdzić ciążę za pomocą USG. Proszę wykonać badanie poziomu betaHCG we krwi po 14 dniach od ostatniego stosunku. W przpadku pozytywnego wyniku należy udać się do ginekologa, który potwierdzi ciążę w USG.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim, by potwierdzić lub wykluczyć ciążę powinna Pani wykonać test ciążowy lub badanie poziomu hormonu beta-hCG z krwi. A propos wizyty u specjalisty ginekologa to klasyczne badanie ginekologiczne rzeczywiście mogło jeszcze nic nie wykazać. Na USG także było za wcześnie. By USG było wiarygodne warto je wykonać za około 2 tygodnie. Pierwszym badaniem powinien być jednak test ciążowy.