Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 2 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kierowanie pojazdami po zażyciu środków odurzających

Powyższe wiele wyjaśnia, lecz nie daje niestety odpowiedzi na najważniejsze pytanie tj. kiedy można legalnie kierować pojazdem po zażyciu thc? W przypadku spowodowania wypadku kierowca jest poddawany badaniu krwi m.in. pod kątem środków odurzających, które wg nie potwierdzonych źródeł mogą się utrzymać (nawet przy rzadkim stosoawniu, np raz na rok) do 3 miesiecy.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Jak pracują Polacy?

400 minut - dokładnie tyle efektywnie pracują codziennie Polacy. To 6 godzin i 40 minut ciężkiej pracy. Na ziewanie, rozmowy z kolegami, a także przerwę obiadową czy kawową pozostaje 100 minut. Wynika z badania instytutu Millward Brown S.A.

Witam, nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie, gdyż zażywanie thc jest nielegalne i zdecydowanie niewskazane. Więc najlepszym wyjściem byłaby całkowita wstrzemięźliwość. Wydaje się jednak, że przypadki tak długiego utrzymywania się substancji w organizmie byłyby raczej wyjątkiem. Warto być może zatem zapomnieć o sprawie i podjąć postanowienie (oraz zrealizować je) w celu całkowitego odstawienia substancji. W przypadku używania thc istnieje ryzyko, nie tyle może wykrycia we krwi ile wystąpienia trwałych zmian psychicznych po jej używaniu i są to konsekwencje dość poważne i trudno modyfikowalne, które zdecydowanie mogą mieć wpływ na możliwość kierowania pojazdami i mogą być wykryte w badaniu psychologicznym dla kierowców, chodzi tutaj o pewne zmiany poznawcze. Być może po pojedynczych incydentach nie wystąpiły, czego Panu życzę. Jednak może warto zastanowić się nad całkowitym odstawieniem substancji, ponieważ nie da się określić bezpiecznej ilości. Dlatego zniechęcam także do eksperymentowania z substancją, prób jej kontrolowanego używania, bo trudno tak na prawdę je określić, te skutki zwyczajnie są dość słabo przebadane eksperymentalnie i trudno dokładnie je określić, trudno określić bezpieczną ilość, zapewne nie bez powodu substancja uznana jest za nielegalną. Obawiam się, że nikt może Panu nie udzielić dokładniejszych informacji na ten temat, zwyczajnie ze względu na brak wiarygodnych danych pochodzących z badań naukowych, bo takich badań na ludziach zwyczajnie nie prowadzi się (kwestie etyczne). Szczególnie niebezpieczne jest używanie tzw. dopalaczy, tutaj w ogóle trudno o określenie konsekwencji w badaniach naukowych, ze względu na brak informacji o składzie substancji. Także w tej szczególnie kwestii przestrzegam przed eksperymentowaniem! Proszę nie traktować siebie jak myszy laboratoryjnej! Mam nadzieję, że udało mi się nieco przybliżyć kwestię i choć częściowo odpowiedzieć na Pana wątpliwości. Pozdrawiam.

Psycholog posiadający specjalizację z psychologii klinicznej oraz neuropsychologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy