Kieszonka zębowa a ryzyko paradontozy

Czy powstanie szpary miedzy dziaslem a zebem (chyba nazywa sie to kieszonka) oznacza paradontoze?bo jakis czas temu mialam krwawienie i bol lub pieczenie dziasel,opuchniecie ich,i odslonilo sie kilka.dziasel jak juz wspomnialam. Bylam na.wizytach u trzech stomstologow i twierdza ze to.nie paradontoza. Mialam rowniez robione zdjecie zebow rtg dwoch stomatologow nie.widzialo ubytku kosci jeden zauwazyl ale nieznaczny.Mialam usuwany kamienTeraz dziasla.nie krwawia ale troche bola.co robic?

Witam serdecznie,

Jeśli kilku stomatologów jednocześnie mówi, że nie cierpi Pani na paradontozę, to proszę zaufać im. Jeśli Pani ma dalej wątpliwości to proszę skonsultować się z kolejnym stomatologiem w tej sprawie.

Pozdrawiam.

Witam!
Samo zapalenie dziąseł,którego powodem są zaniedbania higieniczne i kamień nazębny nie jest jeszcze paradontozą ale nie leczone do niej prowadzi !!! Musi Pani bardzo dokładnie szczotkować zęby i dziąsła miękką szczoteczką z użyciem pasty do zębów np.Meridol i stosować płukanki do jamy ustnej oraz nitkowanie! Tylko prawidłowa higiena i jej bezwzględne przestrzeganie zapobiegnie powstaniu parodontozy w przyszłości! Pozdrawiam.