Kifoza młodzieńcza a operacja

Kifoza młodzieńcza a operacja? Jakie mogą byc powikłania po operacji? Jestem świadom, że musze skonsultować z ortopedą, dlatego proszę o konkretną tu odpowiedz, dziękuję.

Szanowny Panie, operacja korekcyjna kręgosłupa to poważny zabieg wykonywany u pacjentów z odpowiednimi wskazaniami do tego typu postępowania - leczenia. Zatem najważniejszy jest kontakt ortopeda (operator będący jednocześnie lekarzem kwalifikującym do zabiegu i prowadzącym dalsze leczenie) - chory i wszelkie pytania i wątpliwości powinny być omawiane w tej relacji. I nic tej relacji nie zastąpi !!!
A skoro konkretnie to.......... do tych powikłań należą np:
1. Utracenie fizjologicznych krzywizn kręgosłupa.
2. Usztywnienie kręgosłupa
3. Pojawienie się (możliwe) bólu po paru latach po operacji
4. Brak innych możliwości leczenia bólu po operacji poza objawowym stosowaniem leków p-bólowych
5. Użycie implantów "słabej jakości "(obecnie coraz rzadziej) może wywołać zjawisko metalozy i/lub odczynów wokół ciała obcego.
6. Możliwość ponownego krzywienia się kręgosłupa po operacji.
7. Blizny pooperacyjne.
8. Brak możliwości leczenia rehabilitacyjnego po operacji (zazwyczaj).
9. Powikłania operacyjne lub wczesne pooperacyjne: śmierć, niedowłady i porażenia, infekcje, zakrzepica, powikłania płucne, wzmożone krwawienie itd.
Życzę szybkiej poprawy Pana stanu zdrowia i ....kontaktu z ortopedą, który poprowadzi Pana leczenie.