Kilka drobnych torbielek przy rogu przednim łąkotki przyśrodkowej

Dzień dobry. Właśnie jestem po rezonansie magnetycznym lewego kolana, prosiłbym o interpretacje oraz o informację czy konieczny jest zabieg. Dane ze skierowania: uszkodzenie MM kolana lewego. Załączona dokumentacja: wynik badania usg. Kilka drobnych torbielek przy rogu przednim łąkotki przyśrodkowej, łączny wymiar zmian ok. 2,5x12x15mm. Wąskie pęknięcie przednio-dolnej krawędzi rogu przedniego łąkotki przyśrodkowej Łąkotka boczna bez pęknięć, niejednorodna na pograniczu rogu przedniego i korzen

Witam,
Jeżeli opisane uszkodzenia i torbiele w obrębie łąkotki przyśrodkowej współistnieją z bólem i obniżonym komfortem używania lewego kolana ( a myśle ze takie uszkodzenia dają objawy bólowe ), bezwzględnie wymaga Pan artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu