Kilkanaście umiarkowanie powiększonych węzłów chłonnych w osi długiej do 10 mm

witam! Proszę o pomoc w interpretacji wyników mojej 4 letniej córeczki; dodam, iż nie są to pierwsze wyniki o podobnych parametrach, kilka mies. temu robiliśmy badania, które wyszly podobnie: morfologia - PLT - 446; gran. obojętnochłonne - 31%; limfocyty 59%; mocz - ph 7; ciężar 1,005, leukocyty 2-3, bakterie pojedyncze; USG brzuszka- kilkanaście umiarkowanie powiekszonych węzłów chlonnych w osi długiej do 10 mm; dodam, iż córka jest pogodna, często skarży sie na zmęczenie.Bardzo proszę oradę

Aleksander Ropielewski

Wyniki nie budzą niepokoju, jednak należy je interpretować z obrazem klinicznym. Należy wykluczyć przyczynę onkologiczna limfadenopatii.