Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kilkukrotne moczenie nocne u 19-latki

Witam. Mam 19 lat i od pewnego czasu dzieje się ze mną coś dziwnego.. co jakiś czas ( jak na razie jakieś 2 czy 3 razy) mam coś takiego,że normalnie śpię w nocy, śni mi się,że gdzieś jestem i po prostu sikam.. po chwili się budzę i mam mokro w łóżku ;/ nie wiem o co chodzi,nigdy czegoś takiego nie miałam. Boję się,że zacznie się to jakoś pogłębiać.. Ciekawi mnie dlaczego tak się dzieje i skąd to się w ogóle u mnie wzięło.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry,

Niestety nie da się ustalić przyczyny problemu bez dokładnego wywiadu. Przyczyn moczenia nocnego może być bardzo wiele m.in: infekcje dróg moczowych ale też zaburzenia hormonalne czy cukrzyca. Jadnak bez podstawowych badań i dokładnego wywiadu można tylko snuć domysły, które nie przybliżą Pani do rozwiązania problemu. W pierwszej kolejności sugerowałabym Pani kontakt z internistą żeby przeprowadzić podstawowe badania. Internista skieruje Panią do specjalisty np.: urologa w celu dalszej diagnostyki. Dopiero kiedy nie uda się znaleźć przyczyn somatycznych zaburzenia można rozważać podłoże natury psychicznej.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że uda się Pani z pomocą właściwego specjalisty znaleźć przyczynę i rozwiązanie.

0

Witam,

Proszę iść do lekarza pierwszego kontaktu i zrobić badania diagnostyczne.

Psycholog w trakcie 4-letniego szkolenia z psychoterapii psychoanalitycznej osób dorosłych.
0

Trudno stwierdzić bez wywiadu klinicznego, jakie są źródła tego problemu. Proszę po pierwsze udać się do lekarza urologa i wykonać niezbędne badania. Dopiero gdy wyniki tychże badań nie wskażą żadnego podłoża fizjologicznego - proszę udać się na konsultację z psychologiem. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy