Kilkuletnia kłótnia między rodzicami a rozwód jako najlepsze rozwiązanie

Kłótnia kilkuletnia między rodzicami - górą jedno z małżonków a dzieci dorosłe. Najlepsze rozwiązanie rozwód? Witam, borykam się z rodzeństwem od dłuższego czasu a nawet od kilku lat z kłótnią i brakiem porozumienia u naszych rodziców. Tato jest zawsze w słowach górą nad mama, wg niego zawsze wie lepiej, gnębi psychicznie mamę, mama tatę zdradza choć faktycznie tak nie jest, dochodzi do przepychanek ale nie do bójki zawsze gdy dzieci nie widzą. Mama dorabia nie ma stałej pracy - to jest powód?

O tym, czy rozwód byłby najlepszym rozwiązaniem mogą zdecydować tylko rodzice. Choć jest bardzo cenne, ze się Pani o nich troszczy, to jednak są oni dorośli i biorą odpowiedzialność za swoje życie i swój związek. Nie da Pani rady wziąć tej odpowiedzialności na siebie bez narażania się na cierpienie i porażkę. Jednakże - będąc także dorosła i niezależna od rodziców, może Pani im z miłością oddać odpowiedzialność za ich życie, nie ingerować i pozwolić im poradzić sobie z trudnością samemu. Być może skoro do tej pory się nie rozstali, to jednak nie mają do tego motywacji?

Witaj !
To ,że rodzice swoje konflikty rozgrywają w ten sposób jest wynikiem tego ,że inaczej nie potrafią, ale jeśli ze sobą są to jednak coś ich łączy? niestety tylko oni są odpowiedzialni za związek i jakość jego dlatego możesz niestety tylko obserwować to lub podjąć się interwencji z porażką - bo to oni są odpowiedzialni za jakość związku oboje. a czy rozwód byłby odpowiedni - to też leży w ich rękach - bo to oni są ze sobą w związku.
Pozdrawiam