Kilkuminutowe krwawienie i ból brzucha we wczesnej ciąży

witam, jestem we wczesnej ciąży, wczoraj miałam kilkuminutowe krwawienie, dzisiaj jest ok, ale w nocy strasznie bolał mnie brzuch. Czy mogłam poronić, powinnam się skontaktować z lekarzem?

Aleksander Ropielewski

Krwawienia w I trymestrze nie są rzadkością. Najczęściej są związane z implantacją zarodka i powstawaniem łożyska lub z poronieniem. Bez możliwości badania nie jestem w stanie powiedzieć co było przyczyną. Sugeruję kontakt z lekarzem, który w badaniu USG oceni stan ciąży.