Kilkunastominutowe zaburzenia widzenia - do kogo się udać?

Witam! Czasami pojawiały mi się bez wyraźnej przyczyny zaburzenia ostrości widzenia przez kilkanaście minut (nie dłużej niż pół godziny), a potem ból głowy w okolicy czołowej. Pierwszy raz taki objaw wystąpił u mnie ok. 2 lata temu, później może ze trzy razy. Ale teraz trochę jestem zaniepokojona, bo przydażyło mi się to dwa razy w ciagu tygodnia, w tym raz, jak jechałam autem. Proszę mi napisać, czy powinnam się udać do lekarza, a jeśli tak, to do jakiego? Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisane dolegliwości są niepokojące i nie można ich zlekceważyć, zwłaszcza, że się nasilają. Mogą świadczyć o przemijającym niedokrwieniu mózgu, o patologiach w obrębie ośrodkowego układu nerwowego czy o chorobie narządu wzroku. Proponuję więc konsultację neurologiczną i okulistyczną, celem wyjaśnienia przyczyny opisanych dolegliwości.

Pozdrawiam.